Tesettür Gelinlik ve Tesettür Nişanlıkta sektörün lideri olma vizyonuyla genç kadın girişimci ve moda tasarımcısı Fatma Sevildi yönetiminde 2010 yılında kurulan firmamız; müşteri memnuniyeti ve kaliteyi her zaman önde tutma gibi değerleriyle kısa zamanda Türkiye’nin tercih edilen moda evleri arasında yerini almış olup İstanbul ve Ankara’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şık kadının tercihi Fatma Sevildi Modaevi; beğenilen tesettür gelinlik ve nişanlıklarıyla kişiye özel (Haute Couture) hizmet vermektedir. Siparişleriniz malzemesinden dikimine, en ince ayrıntısına kadar büyük bir özenle üretilir.

Fatma Sevildi, değişen trendlere göre tasarladığı tesettür gelinlik ve abiye modelleriyle başta Arap ülkeleri olmak üzere, Fransa, Hollanda, Almanya ve Belçika gibi pek çok ülkeye göndermekte, ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Fatma Sevildi Kimdir?

Alanından Mezun

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarım bölümü mezunu

Tecrübeli Genç Yetenek

Özgün abiye ve gelinlik tasarımlarıyla 2010’dan beri modayı tesettüre uyarlıyor

Ödüllü Tasarımcı

İngiltere’deki uluslararası elbise tasarım yarışması StyleIn 2011’in finalisti

Fatma Sevildi, lise öğrenimini Kalaba Anadolu Kız meslek Lisesi Tekstil bölümünde 1.’likle tamamladı. Yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarımı Öğretmenliği Bölümünde yaptı. Üniversiteyle eş zamanlı olarak Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Stilistlik Bölümüne de devam etti.

Eğitiminin ardından uzun bir dönem serbest (Freelance) tasarımlar çalıştıktan sonra 2010’da kendi modaevini kurdu. Ertesi sene İngiltere’deki -2340 eserin katıldığı- uluslararası elbise tasarım yarışması StyleIn 2011’de “Yeni Osmanlı” temalı özgün tasarımıyla, RabiaZ ve Adnan Khalid gibi dünyaca ünlü moda tasarımcılarından oluşan jurinin değerlendirmesi sonrası finalist oldu.

Çocukluğundan itibaren giysilere ve dikişe karşı hep var olan ilgisini profesyonel bir platforma taşıyan Sevildi, kişiye özel çalıştığı modaevinde abiye ve gelinlik üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Basında çıkan Fatma Sevildi’yle ilgili haber ve röportajlar için Basında Biz bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Fatma Sevildi

Fatma Sevildi

Moda Tasarımcısı

Yasal Uyarı

TASARIMLARIMIZ FATMA SEVİLDİ ADINA TESCİLLİ OLUP KORUNMAKTADIR. BU SİTEDEKİ HER TÜRLÜ GÖRÜNTÜ VE YAZININ FİKRİ MÜLKİYET HAKKI FATMA SEVİLDİ MODAEVİ´NE AİTTİR! İZİNSİZ KOPYALANIP YAYINLANAMAZ, ÜZERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAZ VE KÂR AMAÇLI GÖSTERİMLERDE KULLANILAMAZ.